Çalışma Saatleri

 • Pazartesi

  08:30 - 19.30

 • Salı

  08:30 - 19.30

 • Çarşamba

  08:30 - 19.30

 • Perşembe

  08:30 - 19.30

 • Cuma

  08:30 - 19.30

 • Cumartesi

  08:30 - 18:00

 • Pazar

  10.30 - 17:30

Sökme Takma

Lastik sökme-takma işlemi nedir?

Uzman kişilerce yapılması gereken lastik değiştirme işlemi; jantın sökülmesi ve takılması, lastiğin sökülmesi ve takılması, yüzeylerin fırçalanması, balans ayarı, ön düzen kontrolü, supapın değiştirilmesi ve son olarak lastiğin doğru hava basıncı değerinde şişirilmesi işlemlerinin tamamını kapsar.

Lastik rotasyonu nedir?

Rotasyon; aracınmekanik olarak yere düz basmasıyla ilgili bir ayardır. Bu işlem gereklidir çünkü lastikler eşit şekilde aşınmaz, ön lastikler her zaman arka lastiklerden daha hızlı aşınır. Dolayısı ile lastiklerin aşınmasını dengelemek için zaman zaman yerlerinin değiştirilmesi gerekir. Simetrik lastik türünde farklı olmamakla birlikte; diğer lastikler için ön lastiklerin bulundukları yönün arkasına, arka lastiklerin de bulundukları yönün önüne takılması rotasyon ayarının önemli bir işlemidir.

Asimetrik lastik rotasyonu:

Simetrik türde bir lastiğin montaj yönü bulunmaz; her iki yönüyle de araca uyum gösterir. Dolayısıyla montaj veya rotasyon sırasında hata yapılması mümkün değildir. Fakat asimetrik lastiklerin sırtında bulunan iç ve dış kısımlarındaki diş yapıları birbirinden farklı olduğundan, rotasyon yapılırken bu durumu da gözetmek gerekir.

Yönlü lastik rotasyonu:

Islak zeminlerde etkili olan yönlü lastik türleri yağmur suyunu hızla tahliye edebilme özelliğine sahiptir. İyi bir yol tutuş için, yönlü lastiklerin de rotasyon bakımına dikkat etmek gerekir. Rotasyon ayarı lastiğin montaj yönü dikkate alınarak yapılmalıdır. 

Lastik rotasyonu nasıl yapılır?

Her aracın rotasyon ayarı farklıdır. Rotasyon ayarı yapılmadan önce aracınızın marka ve model bilgileri sisteme girilir ve aracınıza uygun ayarlar kontrol edilir. Dönme yönünü korumak için, sağ arka lastik ön sağa ve sol arka lastik ön sola takılır.