Yokohama’da, 1917’de kurulduğumuz ilk günden beri kendimizi lastik tasarımı ve geliştirmenin ilerlemesine adadık.
Tasarım, geliştirme, üretim kurulumu ve ilgili hizmetlerde bir kalite güvence modeli şirketi olarak ISO9001 sertifikası alan ilk Japon lastik üreticisiydik. ABD genelinde geniş bir satış ağına hizmet veren Yokohama Tire Corporation, teknoloji ve yenilikte liderdir.
Yokohama Tire Corporation, Tokyo, Japonya merkezli The Yokohama Rubber Co., Ltd.’nin Kuzey Amerika üretim ve pazarlama koludur. 1969’da Amerika Birleşik Devletleri’ne genişlediğimizden beri, dünya çapında lastik teknolojisi ve yenilikçilikte bir endüstri lideriyiz.

Misyonumuz
Misyonumuz, çevre üzerindeki etkimizi korurken, dinamik bir pazarın ihtiyaçlarını karşılayan birinci sınıf ürünler sunmaya odaklanan müşteri merkezli bir kültürü teşvik etmektir.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, lastik endüstrisindeki en iyi tedarikçi olmaktır
.
Teknoloji ve İnovasyon Evimiz

Amerika’da son teknoloji ürünü iki üretim tesisine ve bir araştırma ve geliştirme merkezine sahip olmaktan ve işletmekten gurur duyuyoruz. ABD’deki 2,100 çalışanı olan işgücümüzün büyük bir kısmı, Kuzey Carolina, Cornelius’daki araştırma ve geliştirme merkezimizden ve Salem, Virginia ve West Point, Mississippi’deki üretim tesislerimizden geliyor. Birlikte, hem tüketici hem de ticari bölümlerimiz için yılda milyonlarca lastik üretiyorlar.