Yenilik Michelin’in vazgeçilmezidir. Bir yüzyıldan daha fazla bir süredir lider bir marka olmalarını sağlamaktadır. Michelin için başarı; 1950’li yıllarda ilk radyal lastiğin bulunması ile başlamıştır ve on yıldan fazla bir süre öncesinde de ilk “yeşil lastiği”n icadiyla günümüze dek uzanmaktadır. Günümüzde, gelecekteki otomobillerin tasarımının dönüştürülmesi için hazırlanan Michelin Active Wheel (Aktif Lastik) gibi teknolojilerle lider konumdadırlar.Yaratıcı yaklaşımları ile her zaman güvenlik, uzun ömür ve yakıt tasarrufundan asla ödün vermemek esas alınmıştır.

Yüzyıldan daha uzun bir süredir yenilikte 1 numara:

Lastik sektöründeki en büyük araştırma ve geliştirme bütçelerinden biriyle araştırma ve geliştirmeye 4000 kişi tahsis edilmiştir.

Avrupalı tüketiciler arasında 1 numara: Yaklaşık olarak üç müşteriden birisi MICHELIN markasını diğer bütün markalara tercih ettiğini beyan etmektedir.

Tüm kategorilerdeki motorsporlarında aynı anda 1 numara: Tüm kategorilerde birden tek marka şampiyonu (F1,WRC, Moto GP vb.). “Daha fazla hareketlilikten” “daha sürekli hareketliliğe” 1885 yılında, André ve Edouard Michelin bir otomobile ilk lastikleri takarak yola çıktı. Bu andan itibaren, Michelin hareketlilik ile ilişkilendirilmiştir. Otomobil dünyası her zaman değişmektedir ve bununla birlikte sürücü beklentileri de değişmektedir.

Amaç, sürekli yenilik sayesinde hep bir adım önde olmaktır.

Daha ödüllendirici bir yolculuk

Michelin olarak amacımız; her zaman her yolculukta elde edebileceğinizin en fazlasını elde etmenize yardım etmek olmuştur. Radyal lastiklerin icat edilmesinden kırmızı ve yeşil seyahat rehberlerimize kadar insanlara otomobilleriyle yaptıkları seyahatin her aşamasında yol gösterdik ve ilham verdik.

Geçmişten günümüze

Geçmişten bugüne çevreye daha fazla saygı gösterilmesi ve enerji tasarrufu için herkes seferber olmaktadır. Bu da, hareketliliğin geleceğinin sürdürülebilir bir şekilde biçimlendirilmesi için fazladan çaba sarfedilmesi anlamına gelmektedir.