1 Kasım 1988’de, dünya lastik pazarı lideri Japon Bridgestone Corporation ile Sabancı Grubu arasında, eşit hisseli olarak kurulan ortaklıkla Lassa şirketinin adı, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi. 1 Temmuz 1989’da temeli atılan yeni fabrika,196.000 metrekareye büyüyen üretim tesislerinde yeni teknolojiyle ilk seri üretime 1990’da başladı. Brisa için yeni fabrika, sahip olduğu ileri teknoloji ve donanımın ötesinde, yeni bir yönetim, üretim ve kalite anlayışının da simgesi oldu. 1997’de gerçekleştirilen radyalizasyon yatırımı ile Brisa üretim tesisleri, 260.000 metrekare kapalı alana ulaştı. Brisa Türkiye’nin lider, Avrupa’nın altıncı büyük lastik üreticisidir. Müşteri mutluluğunu esas alan Toplam Kalite Yönetimi (TKY) anlayışı ile bugüne kadar uluslararası alanda kabul gören pek çok başarılı sonuca imza atan Brisa, geleceğini iş mükemmeliği üzerine inşa etmeyi sürdürmektedir.

Brisa, dünyanın tek çatı altında toplanan en büyük lastik üretim tesislerinden birine sahiptir. Brisa üretim tesislerinde, 500’e yakın farklı tipte lastik üretilir.Dünya lastik endüstrisinin lideri Bridgestone’un teknolojisini kullanan Brisa, yalnızca ulusal pazarda değil, dünya pazarlarında da rekabetçi konumunu sürdürmek için ürün yelpazesini sürekli zenginleştirmektedir.

150 milyon USD’yi aşan dış satımında, Brisa’nın Lassa markalı lastikleri 52 ülkede pazarlanmaktadır. Brisa Bridgestone markasıyla da, Bridgestone Avrupa Teşkilat’ının siparişlerini üretip, ihraç etmektedir.
Brisa, Türkiye çapında 601 yetkili satış noktası ile birlikte yenileme pazarının lideridir. 2008 yılı Bridgestone ve Sabancı ortaklığının
20. Yılı olması sebebi ile Brisa için ayrı bir önem taşımaktadır.

Brisa Misyonu

Sürdürülebilir büyüme ile topluma üstün değerler sunmak.

Brisa Vizyonu

Gelecek için en iyi yolculuğu tasarlamak. Brisa Değerleri
İş Güvenliği Sürdürülebilirlik Inovasyon Müşteri Odaklılık Ekip Ruhu
İş Mükemmelliği


FuelSaving Teknolojisi hafif yapıyı geliştirilmiş sırt bileşeni ile bir araya getirerek dönerken daha az enerji kullanır.
MultiControl Ice Teknolojisi buz üzerinde daha etkili yol tutuşu ve direksiyon hâkimiyeti için yol yüzeyi ile çivi temasını artırır.